WITAJCIE NA NASZEJ STRONIE!!!
....BATMAN FOREVER Futrzane Marzenie zwycięzcą młodzieży na wystawie w Gorzowie...**** Przyjmujemy zamówienia na szczenięta - odbiór na przełomie lipca i sierpnia...

"Najlepszy przyjaciel, jakiego człowiek ma na świecie może zwrócić się przeciwko niemu i stać się jego wrogiem. Syn czy córka, rodzone dziecko chowane z miłością i pieczołowitością może stać się niewdzięczne. Ci, co są dla nas najbliżsi i najdrożsi, ci, w których z ufnością lokujemy nasze szczęście mogą zawieść naszą wiarę. Majątek jaki człowiek posiada, może zniknąć, pieniądz zwykle ucieka, kiedy się go najbardziej potrzebuje. Dobre imię można stracić w jednej chwili żle przemyślanego czynu. Ludzie, którzy są gotowi płaszczyć się w hołdzie przed nami, gdy powodzenie nam sprzyja, ci sami ludzie mogą być pierwszymi, którzy cisną kamieniem złości gdy chmury niepowodzenia skłębią się nad naszymi głowami...
Jedynym, całkowicie pozbawionym egoizmu przyjacielem, jakiego człowiek może mieć w tym egoistycznym świecie, jedynym który nigdy nie odpłaci niewdzięcznością i zdrada jest jego pies.
Pies człowieka pozostaje przy nim w dobrobycie i nędzy, w zdrowiu i  w chorobie. Będzie on spał na zimnej ziemi, gdzie lodowate wiatry wieją, a śnieg zacina okrutnie, aby tylko pozostać w pobliżu swego pana. Będzie on całował rękę, która nie ma dla  niego pożywienia, będzie lizał rany i blizny, jakie nabywa się w zmaganiach z przeciwnościami tego świata. Strzeże on snu swojego pana - nędzarza, jak gdyby on był księciem. Gdy wszyscy inni przyjaciele opuszczą, on pozostanie stały w swej miłości, jak słońce w swej podróży po niebiosach.
Jeżeli los uczyni pana wyrzutkiem świata, bez przyjaciół i bez domu, wierny pies nie poprosi o większą łaskę, jak o prawo towarzyszenia mu w niedoli, by strzec go przed niebezpieczeństwem, by walczyć z jego nieprzyjaciółmi.
A gdy przyjdzie chwila ostatniego aktu i śmierć weżmie pana w swoje objęcia, a jego ciało legnie w ziemi, nie jest ważne, że wszyscy przyjaciele pójdą swoimi drogami, tam u grobu pozostanie szlachetny pies, z głową wtuloną między łapy, o oczach smutnych lecz otwartych w bacznej czujności, wierny i szczery nawet w śmierci..."

This Newfoundland Lovers Ring
owned by ***SITE TITLE***.

Want to join the Ring?

[ Skip Prev | Prev | Next | Random | Next 5 | List Sites ]